DARZ BÓR EXTREME WEEKEND 2017 - Darz Bór TV

Przejdź do treści

Menu główne:

DARZ BÓR EXTREME WEEKEND 2017

Mapa dojazdu na wydarzenie:
Współrzędne:

53°20'06.2"N 15°42'55.9"E
Organizatorzy:

 1. Magazyn Łowiecki „Darz Bór” - Forest Hunter Przemysław Malec
 2. Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim
 3. WKS Poligon Drawski – sekcja strzelecka

Cele:

 1. Rozwój strzelectwa sportowego, łowieckiego i długodystansowego. Integracja środowisk strzelców sportowych i mundurowych, oraz myśliwych z Polski oraz krajów europejskich mająca na celu poprawę poziomu strzeleckiego, umiejętności posługiwania się długą bronią palną oraz zwiększenie poziomu obronności w naszym rejonie.
 2. Aktywne spędzanie wolnego czasu podczas uprawiania sportów motorowych z wykorzystaniem samochodów z napędem 4x4.
 3. Promocja dziczyzny jako najdoskonalszego, najzdrowszego i najsmaczniejszego Polskiego mięsa.

Termin i Miejsce Eventu:

UWAGA! Termin rejestracji został przedłużony do 12 sierpnia!

Impreza rozpoczyna się w piątek 18 sierpnia 2017 r. o godzinie 13:00 i trwa do niedzieli 20 sierpnia do godziny 9:00 rano.

Miejsce – Teren Poligonu Drawskiego – strzelnica Jaworze.

(dokładna mapka i plan dojazdu zostaną udostępnione po 6 sierpnia)

Program imprezy:

Piątek 18.08.2017:

 • Przyjazd na miejsce zbiórki od godz. 13:00 - do 19:00 - rejestracja uczestników, odbiór identyfikatorów - sprawdzenie broni, budowa miasteczka namiotowego, itp.

 • ok godz. 15:00 do godz 18:00 – trening strzelecki – możliwość ustawienia parametrów broni – 3 osie strzeleckie – odległości do 300 - 400m.(regulamin treningu podany zostanie do końca lipca)

 • ok. godziny 18 :30 - przywitanie gości, uczestników, zapoznanie z regulaminem bezpieczeństwa i przedstawienie planów dnia następnego.

 • Prezentacja Firm partnerów Eventu – Darz Bór Extreme Weekend

 • Podział na grupy, zapoznanie z trenerami, instruktorami, opis tego co wydarzy się kolejnego dnia - zasady - podpisanie zgód itp.

 • Niespodzianka nr 1.

 • możliwość skorzystania z porad rusznikarza.

Od godziny 17:00 otwarta będzie strefa gastronomiczna dostępna dla każdego uczestnika Eventu Darz Bór Extreme Weekend w formule all inclusive – czyli posiłki i napoje bez dodatkowych opłat.

(UWAGA!!! Od początku eventu czyli od godziny 13:00 w piątek do godziny 19:00 - 20:00 w sobotę obowiązuje prohibicja!!! - za złamanie takiego zakazu będzie groziła kara finansowa i natychmiastowe wydalenie z obozu - ze względów na to iż znajdujemy się na terenie wojskowym, oraz mając na uwadze zasady bezpieczeństwa - broń, samochody itp...)

Sobota 19.08.2017:

 • godz. 6:00 - pobudka wojskowa z atrakcjami :)

 • godz. 7:00 - 8:30 śniadanie

 • 9:00 - 12:30 - zajęcia w grupach (teren, strzelnica, pokazy itp.)

 • 12:30 - 14:00 przerwa obiadowa

 • 14:00 - 18:00 druga część zajęć terenowych

 • Czas wolny

 • 19:30 – wspólne zdjęcie wszystkich uczestników

 • 19:30 - 20:00 podsumowanie dnia- wręczenie nagród dla najlepszych strzelców, oraz certyfikatów uczestnictwa!

 • 20:30 - wieczorna impreza przy beczce piwa, pieczonym dziku.

Przez cały dzień będzie działała strefa gastronomiczna dostępna dla wszystkich uczestników w formule all inclusive.

Kto chce może wrócić do domu, lub zostać z nami do niedzieli :)

Niedziela 20.08.2017:

 • śniadanie 8:00 - 10:00

 • wyjazd

Informacje dodatkowe – sprzęt, konkurencje, zadania:

 1. Darz Bór Extreme Wekkend to możliwość sprawdzenia się w jeździe terenowej po specjalnie wyznaczonych trasach przebiegających po terenie Poligonu Drawskiego. Dla Każdego z uczestników przygotowano dwa typy tras – turystyczną dla samochodów typu SUV i off road dla samochodów terenowych z napędem 4x4.
 2. Podczas imprezy będzie możliwość przetestowania samochodów marki Ford na trasach off road oraz turystycznej, lub przejechania specjalnie przygotowanej pokazowej trasy pod okiem instruktora.
 3. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wypróbowania broni Marki Blaser, wyposażonej w optykę Marki Swarovski Optik oraz amunicji RWS na specjalnie przygotowanej osi strzeleckiej. Tarcze będą ustawione na dystansie 150, 300, 450 i 600 metrów.
 4. W czasie Darz Bór Extreme Weekend uczestnicy chcący wziąć udział w strzelaniu – muszą posiadać pozwolenie na broń myśliwską lub sportową w kalibrze od 222 w górę aż do 338 Lapua Magnum, wyposażoną w dowolny rodzaj optyki.
 5. Podczas imprezy Darz Bór Extreme Weekend 2017 każdy z uczestników posiadających broń, oraz zarejestrowanych jako zawodnik, będzie uczestniczył w wieloboju kulowym, polegającym na trafianiu w tarcze różnej wielkości ustawione na różnych odległościach, symulujące warunki polowania lub strzelania długodystansowego. Strzały będą oddawane do celów statycznych i ruchomych z różnych postaw i przy wykorzystaniu różnych dodatkowych pomocy, jak np. plecak, pastorał itp... Całość strzelania jest punktowana, najlepsi strzelcy zostaną nagrodzeni!
 6. Podczas strzelania każdy uczestnik musi posiadać min. 70 szt amunicji umożliwiający mu trafienie we wszystkie cele ustawione przez organizatorów w sobotę 19.08.2017. Do piątkowego treningu należy zaopatrzyć się w dodatkową amunicję – nie więcej niż 20 szt/ uczestnika.
 7. W czasie strzelania, a także podczas pobytu na strzelnicy, wszystkich uczestników obowiązują przepisy bezpieczeństwa oraz BHP posługiwania się bronią. A więc nie ma możliwości uczestniczenia w strzelaniu bez ochronników słuchu, oraz okularów.
 8. Broń podczas pobytu na strzelnicy musi znajdować się cały czas w futerale, skrzyni, w stanie rozładowanym bez podpiętego magazynka i odciągniętym w tył zamkiem.
 9. Broń można wyciągnąć z futerału dopiero na stanowisku strzeleckim po wyraźnej komendzie strzelającego.
 10. Ładowanie broni i oddawanie strzałów odbywa się po wyraźnej komendzie sędziego prowadzącego strzelanie na danej osi strzeleckiej.
 11. Podczas imprezy Darz Bór Extreme Weekend 2017 każdy z uczestników posługuje się własną bronią i optyką. Dopuszczalne jest aby z jednej broni strzelały dwie osoby, ale muszą posiadać oddzielne identyfikatory, oraz oddzielną amunicję.
 12. Podczas wieloboju kulowego będzie prowadzona jedna klasyfikacja dla wszystkich strzelców, bez rozróżnienia na klasy sprzętu. Odległości na jakie prowadzone będzie strzelanie oceniane mogą osiągać nawet 400m.

Uczestnictwo:

 1. Uczestnikiem imprezy Darz Bór Extreme Weekend 2017, może zostać każdy pełnoletni obywatel RP, lub cudzoziemiec, posiadający pozwolenie na posiadanie broni sportowej, myśliwskiej, oraz osoby towarzyszące. W Imprezie na zasadach obserwatora może uczestniczyć także inna osoba zaproszona przez organizatorów, lub występująca jako sponsor, gość honorowy, specjalny, VIP - osoby takie mogą uczestniczyć w strzelaniu tylko pod okiem instruktora na wyznaczonej - pokazowej osi strzeleckiej.
 2. Aby pojawić się na evencie „Darz Bór Extreme Weekend” należy dokonać zgłoszenia za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego (poniżej) na stronie darzbortv.pl, lub przesłania go mailem na adres extreme@darzbortv.pl, oraz opłacić koszty uczestnictwa.
 3. Jako, że zawody odbywają się na obiekcie wojskowym przy rejestracji uczestnicy zobowiązani są podać numery dowodu tożsamości (dowód osobisty lub paszport) który to dokument zobowiązani są posiadać ze sobą na evencie. Obowiązani są też podać numer pozwolenia na broń i numery broni. Oprócz tego należy zarejestrować samochody którymi uczestnicy zechcą dojechać na strzelnicę oraz ewentualne osoby towarzyszące. Niezastosowanie się do którejś z powyższych wymogów może skutkować brakiem możliwości wjazdu lub wzięcia udziału w imprezie.
 4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odmówienia rejestracji uczestnika. Odmowa może nastąpić w szczególności z powodu wyczerpania ilości miejsc, a także w wypadku zgłoszenia się uczestnika wobec którego na innych zawodach strzelectwa długodystansowego/ sportowego/mysliwskiego stwierdzono nieprzestrzeganie regulaminów obowiązujących w strzelectwie sportowym, myśliwskim oraz zasad rywalizacji sportowej, naruszanie obowiązków zawodnika, przekroczenia przepisów antydopingowych, nieprzestrzeganie przepisów bezpieczeństwa, bądź ich nieznajomość lub fakt niezgodnego z przepisami posługiwania się bronią, a także nieprzestrzeganie przepisów o posiadaniu broni i amunicji lub regulujących obrót i wytwarzanie broni i amunicji. Odmowa może nastąpić bez podania przyczyn.
 5. Noclegi podczas eventu „Darz Bór Extreme Weekend 2017” uczestnicy organizują sobie we własnym zakresie. Na terenie eventu będzie teren przeznaczony na zbudowanie namiotowego obozowiska. Każdy z uczestników ma możliwość rozbicia swojego namiotu w strefie obozowej. W tej strefie dostępny jest także węzeł sanitarny i dostęp do wody pitnej.
 6. Wyżywienie podczas imprezy zapewniają organizatorzy w ramach opłaty startowej.
 7. Termin zgłoszenia na zawody upływa 12 sierpnia o godzinie 24.

Koszty Uczestnictwa:

 1. Wysokość opłaty wynosi 200 PLN dla każdego uczestnika biorącego udział w strzelaniu. Opłata dla osoby towarzyszącej, lub obserwatora nie biorącego udziału w wieloboju kulowym wynosi 120 pln. Opłata nie obejmuje treningu w piątek. Trening w piątek i możliwość strzelania na dystansach 100, 200, 300, 400 i 500 m to koszt 30 pln/ za osobę. Opłaty zawierają podatek VAT.
 2. Opłata obejmuje w przypadku uczestników – koszty strzelania, oraz korzystania ze wszystkich dodatkowych atrakcji, oraz strefy gastronomicznej w formule "all inclusive" - czyli jedzenie i napoje oraz przekąski są wydawane w dowolnej ilości. W przypadku osób towarzyszących i obserwatorów opłata obejmuje możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji oraz dostęp do strefy gastronomicznej w formule "all inclusive".
 3. Warunkiem potwierdzenia zgłoszenia jest wpłacenie startowego przelewem na konto w terminie do 7 dni od rejestracji (ze względów organizacyjnych decyduje data wpływu startowego na konto bankowe).

Dane do Przelewu:
Forest Hunter Przemysław Malec
konto numer: 87 1140 2004 0000 3602 7622 2687

W polu tytuł przelewu proszę o wpisanie "Uczestnictwo Darz Bór extreme weekend 2017 – zawodnik"  - jeśli uczestniczymy w strzelaniu

lub "Uczestnictwo Darz Bór extreme Weekend 2017 – obserwator"

Uczestnikom, osobom towarzyszącym, oraz obserwatorom nieobecnym na Evencie opłata nie będzie zwracana. Uczestnikowi, który rezygnuje ze startu, nie przysługuje zwrot opłaty startowej.

Faktury vat zostaną wystawione w miesiącu sierpniu i zostaną przesłane na adresy mailowe uczestników podane przy rejestracji.

Bezpieczeństwo:

 1. Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania bezpieczeństwa według odprawy na początku strzelań treningowych i w dniu zawodów. Uczestnicy strzelania na stanowisku mają obowiązek dostosować się do poleceń sędziego prowadzącego strzelanie. Broń wolno nosić jedynie w pokrowcach lub futerałach. Wyciąganie broni z futerałów i pokrowców odbywa się jedynie na stanowisku strzeleckim po wyraźnym poleceniu sędziego. Wyjątkiem jest wyznaczona strefa bezpieczeństwa w której można dokonać przeglądu broni, przestawienia celownika itd. Do strefy bezpieczeństwa kategorycznie zabronione jest wnoszenie amunicji. Na terenie strzelnicy obowiązuje zakaz noszenia jakiejkolwiek broni załadowanej, z wprowadzonym magazynkiem czy zamkniętym zamkiem a zarówno na treningu jak i podczas strzelań ocenianych w każdym momencie, gdy uczestnik nie prowadzi strzelania, jest zobowiązany do umieszczenia w komorze nabojowej broni wskaźnika rozładowania oznaczającego pustą komorę.
Dnia 12 sierpnia zakończyła się rejestracja. Wszystkim zapisanym uczestnikom dziękujemy.
Akceptując regulamin uczestnik zgadza się na cookie pamiętające o jego rejestracji. Zgodnie z art. 32 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn.zm.) uczestnik od momentu wysłania rejestracji wyraża zgodę do przetwarzania swoich danych osobowych w celach organizacyjnych i promocyjnych eventu „Darz Bór Extreme Weekend 2017”
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego